Легка седація закисом азоту: « Чи не шкідливий цей газ ?»

Седація – це мінімальне пригнічення свідомості, при якому зберігаються захисні рефлекси, здатність до самостійного дихання і вербального контакту. Для седації використовують різні види препаратів, та у данному методі лікування ми використовуємо легку седацію закисом азоту.

Закис азоту– це інертний газ, з трішки солодкуватим смаком і нейтральним запахом. При вдиханні невеликої концентрації газу, він викликає розслаблення, відчуття комфорту та знижує рівень тривожності . Для діток лікування в седації проходить максимально комфортно.
Закис азоту не викликає алергії і подразнення дихальних шляхів. Тому перед лікуванням, не потрібно здавати ніяких проб та проходити обстеження. Достатньо буде лише консультації у нашого лікаря , щоб вона познайомилась із малюком, зібрала інформацію про стан здоров’я та оцінила, чи підійде такий метод лікування саме Вашій дитині.

Як відбувається лікування із закисом азоту ( далі скорочено ЗАКС ) ?

Як відбувається лікування із закисом азоту ( далі скорочено ЗАКС ) ?

⁃ сидячи в стоматологічному кріслі дитині на носа одягають спеціальну маску , через яку і подається ЗАКС ( дитина має самостійно вдихати газ, він не проникає сам по собі, його потрібно активно втягувати носом) .
⁃ пацієнт знаходиться в свідомості і виконує вказівки лікаря , при цьому дивиться улюблений мультфільм ( не варто це порівнювати із лікуванням уві сні, так як при седації ЗАКС дитина не засинає від самого газу, він не має снодійної дії, і сон настає лише від цікавих казок наших лікарів .)
⁃ малюк перестає акцентувати увагу на діях лікаря, звуках, що лунають навколо , з‘являється легке відчуття відчуження та спокою .
⁃ трішки притуплюються реакції дитини на больові подразники , тому лікарю набагато легше зробити місцеве знеболення потрібної ділянки( ЗАКС не має знеболюючої дії, тому « так!» , місцеве знеболення є обов‘язковим при лікуванні даним методом).

⁃ об‘єм роботи, який можна зробити за 1 візит завжди залежить від конкретної ситуації. Інколи можемо пролікувати 2-3 зуба, а інколи 1 ( усе залежить від діагнозу у конкретному випадку та від особливостей характеру та настрою малюка)
⁃ Для лікування під седацією закисом азоту, вік пацієнта має бути не менше 4- 5 років .
⁃ Відразу після лікування дитинка може і далі займатися своїми справами, лише може з‘явитися невелика сонливість , яка невдовзі зникає.

Коли лікування під седацією із ЗАКС неможливе або неефективне :
⁃ діти та підлітки з високим рівнем тривоги. Якщо брати за 10 бальною шкалою, де 0- повний комфорт на прийомі у стоматолога, а 10 – це панічний страх. Тому, якщо рівень тривоги ви оцінюєте вище 5 балів – то ефективність лікування із ЗАКС буде мінімальна.
⁃ Вік пацієнта. Як правило, це дітки менше 4-5 років. Інколи можливо пролікувати зуби дітям і у меншому віці, але лише коли дитина вже може розуміти слова лікаря, вміє сама говорити та виконувати вказівки лікаря під час лікування.
⁃ Не можливо лікуватися під маскою із ЗАКС, якщо в день лікування у вашої дитини нежить, отит, синусит, гайморит або інші респіраторні захворювання.
⁃ Протипоказанням також є , якщо у дитини збільшення аденоїдів 2 та 3 ступеня або коли вже є аденоїдит.
⁃ Бронхіальна астма.
⁃ Захворювання серцево-судинної системи( в тому числі аритмії ).
⁃ Психічні захворювання та інтелектуальні порушення, що заважають лікарю домовитися з пацієнтом.
⁃ Черепно-мозкову мозкові травми, які отримала дитина в минулому.

Взагалі легка седація закисом азоту – це безпечний метод лікування, який допомагає нашим малюкам без страху та тривоги лікувати зуби, сприяє позитивному ставленню до лікування , а лікарю дає можливість якісно зробити свою роботу. Якщо ж у Вас ще є питання стосовно цієї процедури – запрошуємо Вас на консультацію у нашу Goryn’s Family Clinic.