10 порад батькам маленьких пацієнтів

Успіх першого візиту і подальшого лікування зубів у дітей залежить від стоматолога і від Вас в рівній мірі.

Поради для молодих батьків:

  1. З дитиною повинен розмовляти той член сім’ї, який сам не відчуває страху перед стоматологом. Дитина дуже чуйна, вона може відчути Вашу розгубленість і страх, і сама почне боятися.
  2. Розкажіть дитині про візит до дитячого стоматолога, як про цікаву, але повсякденну подію, наприклад, як про знайомство з новими друзями.
  3. Називайте дитячого стоматолога по імені, поясніть, що це лікар, який подивиться «які красиві у тебе зубки».
  4. Зробіть це не більше, ніж за 1-2 дня, тоді у дитини буде менше часу, щоб турбуватися або почути «страшні історії» від однолітків.
  5. Не обіцяйте дорогого подарунка за хорошу поведінку – дитина може подумати, що йому належить зробити щось дуже важке.
  6. Не кажіть, щоб він «не боявся» або, що «не боляче» або «треба буде потерпіти». Думка, що відвідування дитячого стоматолога вимагає сміливості або може заподіяти біль, могла ніколи ще не приходити дитині в голову.
  7. Не розповідайте дитині про те, що йому будуть робити, особливо якщо це стосується анестезії, видалення або пломбування зубів. Ваш дитячий стоматолог індивідуально визначить, що необхідно знати Вашій дитині перед такою процедурою.
  8. Виберіть ранковий час для першого візиту, щоб дитина не думала про майбутній цілий день. Крім того, маленькі діти, як правило, ведуть себе краще в ранковий час.
  9. Дитину в клініку повинен супроводжувати один з батьків. Візьміть з собою улюблену книгу або іграшку дитини. Перед тим, як Вас запросять в кабінет, сядьте разом і почитайте вголос, перегляньте картинки, пограйте.
  10. Поставтеся до першого візиту до дитячого стоматолога з усією серйозністю – гарне враження від перших відвідин зубного лікаря може сформувати ставлення дитини до культури здоров’я зубів на довгі роки.