Часто батьки не надають значення догляду за молочними зубами аргументуючи це тим, що вони все одно зміняться на постійні. Проте неуважне ставлення до перших зубів дитини може мати неприємні наслідки в майбутньому. У цій статті наведені основні міфи про молочні зуби, якими все ще керуються багато батьків.
Міф 1. Молочні зуби лікувати не потрібно.
Ті, хто так думають, наражають на небезпеку постійні зуби, які формуються під молочними. Перші зуби пов’язані з постійними зубами, і, якщо молочний зуб нездоровий, в ньому є інфекція, то ця інфекція перейде і на постійний зуб.
Дитячий карієс: лікувати або не лікувати !?
Якщо в молочному зубі почався каріозний процес, то при відсутності лікування карієс швидко перейде і на інші зуби. Причому це станеться набагато швидше, ніж при карієсі постійного зуба, оскільки перші зуби не мають такого захисту.
Якщо не лікувати молочний зуб, то запалення може перейти і в гнійний процес. У дитини спухає щока, підвищується температура. В цьому випадку може постраждати зачаток постійного зуба. Він може або зовсім зруйнуватися, або залишитися в тому ж стані, але перестати розвиватися.
Раніше перші зуби прийнято було сріблити. Срібло хоч і має антисептичну дію, але воно не впливає на вже мертві, уражені карієсом, тканини. До того ж срібло має темний колір і приховує каріозний процес. Тому в Європі вже давно сріблення зубів заборонено через токсичність даної процедури і неефективність.
Міф 2. Молочні зуби не болять.
Молочні зуби мають таку саму будову, як і постійні. У них є також і нервова система. І захворювання у молочних зубів ті ж: карієс, пульпіт, періодонтит і т.д. Тому, якщо інфекція доходить до нерва, то тимчасовий зуб болить так само, як і постійний. І лікувати такі зуби потрібно таким же методом, як і постійні. Якщо інфекція зачепила нерв, то буде потрібно 2-3 візити до стоматолога, щоб вилікувати зуб повністю.
Міф 3. Видалення молочного зуба не спричинить за собою ніяких наслідків.
Раннє видалення молочних зубів призводить до ускладнень. З ростом дитини зростає і його щелепу, формуються кістки черепа. При цьому зуби рухаються, щоб звільнити місце для інших зубів. Якщо видаляється молочний зуб, то при русі зубів місце для постійного зуба пропадає. Тому, якщо виникає необхідність в ранньому видаленні молочного зуба, стоматолог співпрацює з ортодонтом за для того, щоб зберегти місце для постійного зуба. Ортодонт надягає спеціальне кільце на сусідній зуб, яке не дає рухатися зубчикам. Як тільки постійний зуб прорізується, кільце знімається.
Міф 4. Поки зуби залишилися незмінними, виправляти прикус і вирівнювати зубний ряд не потрібно.
Якщо молочні зуби ростуть нерівно або у дитини неправильний прикус, то постійні зуби будуть рости неправильно, оскільки вони більші молочних. Чим раніше почати ортодонтичне лікування (носіння пластинок, кап і т.д.) – поки дитина маленька, і кістки його щелеп м’які і податливі, тим простіше виправити становище.
Міф 5. Стоматологічний рентген – це шкідливо.
Часто на прийомі стоматолог призначає зробити знімок, щоб поставити правильний діагноз. Багато батьків бояться “опромінювати” дитини. Сучасні апарати, на яких стоматологи роблять рентгенівські знімки, досить безпечні. Для порівняння: один плівковий рентген по шкідливому впливу дорівнює 25 сучасним комп’ютерним знімкам. На сьогоднішній день обладнання, яке використовується в сучасних стоматологічних кабінетах, дозволяє підбирати режим за віком дитини.
Є ще деякі моменти, пов’язані з молочними зубами, які багато батьків не беруть до уваги.
При будь-якій травмі, коли маленька дитина падає і травмує ротову порожнину, необхідно звертатися до стоматолога. Якщо, наприклад, при падінні дитина вдарилася молочним зубом об тверду поверхню, сколола його а можливо і вивихнула, то може постраждати і зачаток постійного зуба. Тоді постійний зуб може перестати розвиватися. При цьому мама не може оцінити наслідки, це може зробити лікар за допомогою рентгена. Крім цього, надламаний зуб може почати боліти, якщо він зламаний глибоко, до нерва. Такі зуби підлягають видаленню. Буває, що при падінні зуб зникає з поверхні, йде всередину. Це називається «вколоченим вивихом». В такому випадку також необхідно прийти на прийом до стоматолога. З такими зубами, як правило, нічого не роблять, а спостерігають за ними і чекають повторного прорізування. Крім усього іншого, при падінні дитина може отримати удар або розрив слизової. Ці травми можуть бути непомітні, але викликати кровотечі всередині каналів. Така травма може бути помітна тільки згодом, коли всередині зубного каналу з’явиться згусток крові і зуб стане сірим.
Часом у дитини зустрічається така особливість, як щілину між центральними верхніми зубами, або якщо правильніше сказати « діастема». Вона може мати спадкову причину, а може з’явитися через коротку вуздечки верхньої губи. В останньому випадку при русі верхньої губи кістка верхньої щелепи постійно піддається травмі. Вона поступово розсмоктується, з’являється щілина між верхніми центральними зубами, оголюються корені зубів, зуби стають рухливими і можуть випасти. Тому, якщо лікар-стоматолог виявить, що у дитини коротка вуздечка верхньої губи, то цей дефект краще усунути за допомогою пластики вуздечки.
Щоб молочні зуби вашої дитини росли здоровими і готували здорову основу для постійних зубів, важливо вже в ранньому віці привести дитину на прийом до стоматолога. Він оцінить стан молочних зубів, перевірить, чи в нормі прикус і вуздечки язика і губи, і дасть рекомендації щодо лікування або профілактики, якщо лікування не потрібно.
21.08.2019
ПоділитисяЯк підготувати дитину до лікування зубів? GFC clinic дає дуже корисні поради батькам перед відвідуванням лікаря з дитиною: 1. Заспокоїтися. Так, ті часи, коли стоматолог був кимось середнім між інквізитором і чортом, наганяючи жах на всіх дітей, давно пройшли. Зараз завдяки сучасним стоматологічним установкам і якісній анестезії, лікування зубів абсолютно безболісно. Запам'ятайте це, а ваша впевненість нехай передається дитині. 2. Ніколи не лякати дитину стоматологами. Запам'ятаємо: біль в зубах – наслідок карієсу і його ускладнень (особливо, якщо зловживати солодким і не чистити зуби). А стоматолог – це лікар, який позбавляє від болю (робить так, щоб зубки не захворіли). 3. Не обманювати дитину. Звичайно, набагато легше затягнути дитину в поліклініку і посадити в крісло зі словами «тобі нічого не будуть робити», ну а що буде потім? Якщо дитина налякана і її обдурять, будь-яке втручання буде сприйматися як насильство і залишиться в пам'яті кошмаром. Наступного разу добровільно він не прийде. 4. Все пояснювати, заздалегідь попереджати, що чекає дитину. Невідомість завжди лякає. Навіть малюкам можна доступно пояснити, що їм будуть робити, уникаючи «страшних» слів. Наприклад, робитимуть не «укол», а «надувати кульку» або «заморожувати» зубок. Доктор не "свердлить», а «пилососить», або «виганяє черв'ячка», який завівся у роті й гризе зубки. Тут можна дати волю фантазії. Будьте впевнені, лікар завжди із задоволенням підтримає вашу розповідь. 5. Дуже добре, коли знайомство дитини зі стоматологами відбувається поступово, поки ще нічого не болить. Спочатку – дома гра в стоматолога і відповідні мультики (наприклад, про Свинку Пеппі). Потім – профілактичний огляд – дитина звикає до крісла й атмосфери поліклініки, а потім вже при необхідності – лікування. 6. Профілактика. Легше попередити, ніж лікувати. Чим частіше будете відвідувати стоматолога, тим менше потрібно буде лікувати зубки. Набагато простіше залікувати маленьку каріозну «дірочку», поки вона не перейшла в пульпіт або періодонтит. 7. Звичайно, похід до стоматолога – не привід для торгу. Але приємний подарунок у нагороду за мужність додасть приємних емоцій від лікування зубів. Ну а більше цікавих статей та інформації читайте у нашому блозі.
Заповніть дану форму і ми перетелефонуємо
Вам протягом 5 хвилин
Невдовзі з Вами зв’яжеться наш менеджер.
Очікуйте на дзвіночок.
Заповніть дану форму і ми перетелефонуємо
Вам протягом 5 хвилин
Перед публікацією на сайті Ваш відгук пройде премодерацію. Про її проходження Ви будете
сповіщенні листом на вказану електронну адресу